Koronawirus. Pangolin serait niewinny pour ce chercheur toulousain, specjalista od faune sauvage – actu.fr

Koronawirus.  Pangolin serait niewinny pour ce chercheur toulousain, specjalista od faune sauvage - actu.fr
W przypadku tego chercheur toulousain łuskowiec nie przechodzi ani jednej przerwy, która przenosi koronawirusa do mózgu. (© Adobe stock)

Łuskowiecmammifère à écailles se nourrissant de fourmis et de termites, dont les huit espèces vivent entre l’Afrique et l’Asie, jest symbolem pandemicznego świata COVID-19które dotykają świata rzeczywistego.

Philippe Gaubert, dyrektor Institute of Recovery for Development (IRD), i rattaché au Laboratorium Ewolucji i Biologii Różnorodności na Uniwersytecie Paula Sabatier z Tuluzy, studium handlu faune sauuvage. Il s’ntéresse notamment aux conséquences du commerce des pangolins entre l’Afrique et l’Asie.

Nielegalny handel łuskowcami, espèces en voie d’extinction

Depuis toujours, w Azji, podobnie jak w Afryce, łuskowce są consommés. En chine, la medycyna tradycjanelle donne des vertus à la consommation of ses écailles, vendues notamment à l’état de poudre. Dla le chercheur toulousain, tendance récente a accéléré le trafik des pangolins, espèce en voie d’extinctionwpisz Afryka i Chiny:

Gospodarki regionu, w tym Afryki i Chin, są domem dla dużego popytu, którego częścią jest praktyka tradycyjnej medycyny chińskiej. To jest podejrzany, to jest żądanie Pangolinów i to jest najciekawszy artefakt. Il ya des milliers de brevets deposés, odpowiednich właścicieli terapeutów des écailles, et donc un fort intérêt financier a faire le commerce des pangolins.

Depuis la crise, la Chine a interdit tout commerce de faune sauvage, mais la décision est pour l’instant tymczasowy.

Fronty amunicji zawierają animacje i déjà vu

Decyzja polityczna, która skupia się na animacji i która laisse planuje prysznic dla specjalisty:

To jest dwuznaczność, gdzie Chine plus ponad 20 000 farm są najbardziej pożądanymi kiełbaskami animaux, lesquelami na retro łuskowcach, dla leurs écailles, ou des ours, pour leur bile. Problem polega na tym, że większość espèces sauvages rozmnaża się w niewoli, donc ces fermes récuperrent simplement des animaux dans la nature and participent au trafik alimentant le marché chinois.

Chińczycy zaprzestali handlu legalnym faune sauvage. Mais handel łuskowcami passant majoritairement dla gałęzi wielkiego bandytyzmu, jak komórki drogue et de l’ivoire, handel trwa.

«Rien ne prouve que le pangolin a transmis le virus»

To jest obraz siarki, legalnego wylesiania, co oznacza, że ​​łuskowiec jest idealną identyfikacją idealnego sprzężenia, przeniesienia wirusa na świat? We wszystkich przypadkach Philippe Gaubert przyznał jedną ocenę, parfois maltraitée:

Filmy: w tej chwili na Actu

szukam tego rien ne prouve que le pangolin soit une espèce intermédiaire dans la transmission du virus. Wbrew powszechnemu przekonaniu tak nie jest. Łuskowiec mis en Cause est łuskowiec malais (Manis javanica), który znajduje się w regionie Asia du Sud-Est.

Warto zauważyć, że geneza l’accusation envers le pangolin, vient d’une première étude d’une université chinoise:

To jest abrakadabrante historia. Chiński uniwersytet publikuje komunikat prasowy, w którym potwierdza, że ​​łuskowiec ma zdolność ingerowania w przenoszenie wirusa na ludzi. Publikacja naukowa a mis plusieurs semaines à paraître. Au finale, aucun résultat ne soutient cela… Mais la mediatique s’est embalée.

Chauve-souris, recombinaison du virus… d’autres théories possibles

Jeśli łuskowiec, podobnie jak sekcja zwłok mamuta, jest portretem koronawirusa, jego implikacją w przenoszeniu się na człowieka, nie ma zbiórki pieniędzy.

Aby skontaktować się z chercheur, la réponse est ailleurs:

Nie wiemy, ile społeczności jest odpowiedzialnych za przeniesienie wirusa z matki na matkę. Nie ma możliwości. Wynika to z faktu, że więcej jest infekcji w obrębie zwieraczy przełyku, czyli stref nasilenia choroby (notamment świń) i propagacji chorób odzwierzęcych.

Une autre thèse, populaire dans le monde scientifique est celle de rekombinacja wirusa :

La chauve-souris to connue pour être un réservoir de coronavirus. Koronawirus SARS-CoV-2 zamieszany w pandemię rzeczywistej aktywności, powodujący emisję rekombinacji na zróżnicowane źródła wirusów, implikacje chauve-souris (Rhinolophe) i jedno z najważniejszych źródeł informacji o obecnej sytuacji.

Chińskie marsze lub wzniesienia, strefy ryzyka

Koronawirus jest jednym z najważniejszych ssaków w przyrodzie. Rekombinacja wirusa SARS-CoV-2 aurait pu se faire dans des zone oi animaux sont fortement concentrésselon le biologiste de l’UT3:

Chiński marsz, poszukiwania wrogów animaux issus de la faune sauvage i de le’levage, kłamią o ryzyku rekombinacji wirusa. W poszukiwaniu żywych zwierząt animaux, ale także na animaux morts, lesquele wirusa będą nadal aktywne. Ryzyko jest takie, że wzniesienia nasilą się jak na Chinie, notamment w przypadku zwierząt to nie to samo co fauna fauny.

Chcesz zainfekować lokaty długoterminowe?

Une autre hypothèse, liée au taux d’évolution rapide du coronavirus, anime le debat scientifique. Wirus unika skażenia wszystkich awangardowych pandemii :

Des humains pourraient avoir été contaminés depuis un some temps par une souche asymptomatique de SARS-CoV-2, qui aurait ensuite muté chez l’human meme pour déclencher la pandémie que l’on connaît.

Wirus natury naturalnej, który łatwo znajduje się w zmianach

Nomenklatura maszyn do pisania nie jest dostępna w Internecie, z wyjątkiem tego, że w laboratorium jest wirus. Hipoteza repussée par des chercheurs americains.

Przenoszony przez par ślinę koronawirus SARS-CoV-2 przedostaje się do przełyku, co jest istotą manii. Precisions du spécialiste toulousain:

Récemment na constate que d’autres animaux sont contaminés, sûrement par l’humain, as des félins en captivité aux États-Unis, un chat en Belgigique, ou des chiens en Chine. Ils ont desmômes similaires à l’humain comm la la toux sèche et une baisse de forme. Po raz pierwszy ssaki dotykają symboli i cząstek drapieżników.

Arrèter de consommer de la viande de faune sauvage, et l’élevage intensif

Jak zmienia gatunek pandemii do reprodukcji? Philippe Gaubert ma pomysł, ale wie, że jest to plus tego, która para jest naukowo:

À l’avenir, il faudrait éviter de consommer de la viande de faune sauvageale aussi arrêter l’élevage intensywny, à l’échelle mondiale. W ciągu ostatnich 20 lat w SARS wystąpiło kilkanaście globalnych epidemii od początku XXI wieku, w tym grypa powietrzna i pandemia COVID-19. Kryzysy te są spowodowane przez koronawirusa i są spowodowane połączeniem fauny zbawienia i praktyki koncentracji, faworytów rekombinacji wirusa.

Et pour le chercheur, aucun doute, w przypadku braku rekomendowanych postów prosimy o kontakt z Humanitarnym Centrum Sanityzacji Kryzysowej w annałach venir.

Czy ten artykuł jest przydatny? Sachez que vous pouvez suivre Actu Toulouse dans l’espace Mon Actu. Kliknij, napis après, vous y retrouverez toute l’aktualité de vos villes et marques ulubionych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.